Chia Tohum Seti Slim Sipariş Ver

 

 

 

Chia, Latince adı Salvia hispanica olan bir tür adaçayı benzeri olan bitkidir. Nanegillerden familyasındandır. Meksika, Güney Amerikan, Arjantin, Bolivya gibi ülkelerde yetişmektedir.

Chia tohumunun içerisinde çok fazla Omega-3 barındırır. Hatta en iyi omega-3 kaynağı olarak kabul edilen keten ve somondan daha fazla omega-3’e sahiptir. 28 gram Chia tohumunda 5 gram omega-3 bulunmaktadır ve günlük protein ihtiyacının %10’unu karşılar.

Düzenli olarak Chia tohumu aldığınızda metabolizma çok iyi çalışıyor. Metabolizma vücuttaki yakılan enerji demektir. Enerji yakma hızınıza bağlı olarak verdiğiniz kilo miktarı değişir.

Chia tohumun bilinen bir diğer özelliği ise sinir sitemine etki ederek kişiyi sakinleştirmesi ve kişinin uykusunu düzene sokmasıdır. Kilo vermek için önemli gerekliliklerden olan düzenli uykuyu Chia Tohumu ile sağlayabilirsiniz.

Chia tohumu sindirim sistemini destekler. Çünkü içerisinde yüksek lif bulundurur. Lifli yapıdaki yiyecekler kolay sindirilir, sindirim sitemini yormaz, rahat sindirilir. Kabızlık gibi sindirim sistemi sorunlarına karşı etkilidir. Aynı zamanda lifli yiyecekler kişiye tokluk hissi verir. Şöyle ki içerisinde barındırdığı triptofan adlı aminoasit, tokluk hissi sağlar. Kendinizi tok hissetmeniz diyet yaparken kendinizi tutmanız için gereklidir. Hele ki diyete yeni başladıysanız aniden azalan yemekler size zor gelebilir, pazartesi başladığınız diyeti salı bozabilirsiniz, aman dikkat!

Chia tohumu bilinen diğer özellikleri ise; iyi koleströlü artırır, trigliseriti düşürür. Kalsiyum açısından zengin olsan Chia tohumu kemik ve diş sağlığı içinde önemlidir. Kalp sağlığına iyi gelir, kalp krizi riskini azaltır.


Chia

Teslimat Şartları Sık Sorulan Sorular Gizlilik Ve Güvenlik

Whatsapp ta Paylaş Telefon Sipariş Hattı Orjinal Mi ?
mavi iksirmavi losyonfitchoy yosun çayıbiosante detokscassia tora ideal krem akasya tozu deva kremi vpills gold goji kremi alfacol kapsül